• ArabicEnglishGermanPersian
  • | ورود اعضا
  • | ثبت نام رایگان

نایب‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران انتخاب سخنگو برای صنعت چاپ را یک ضرورت دانست و گفت: طرح مسائل چاپ در محافل مختلف باید توسط یک سخنگوی منتخب از سوی هیئت‌مدیره، انجام شود.

میریونس جعفری پیشکسوت و نایب‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگویی با اشاره به دیدار آتی نمایندگان صنف چاپ با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم گفت:طرح مسائل چاپ با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مستلزم برگزاری جلسات ثمربخش است که در این راستا ضروری است، فردی متخصص و آشنا به همه‌ی امور و خواسته‌های صنف چاپ به عنوان سخنگو از سوی اتحادیه تعیین شود؛ در غیر این صورت به نتیجه‌ی مطلوب نخواهیم رسید.

وی افزود: برنامه‌ریزی و پیشبرد امور از طریق تعاملات سازنده با نهادهای مرتبط، یکی از راهکارهای مؤثر در راستای تحقق مطالبات صنف چاپ از دولت است.

به گفته‌ی جعفری متأسفانه مشکلات صنعت چاپ کشور با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشمار است که از آن جمله می‌توان به بازرسی‌های غیرتخصصی و تعلل در پیشبرد امور اداری صنف چاپ در این وزارتخانه اشاره کرد.

این پیشکسوت صنف چاپ با بیان اینکه پاسخگویی به مکاتبات اداری اعضای صنف در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زمان زیادی را می‌طلبد، اظهار داشت: اعضای صنف چاپ، گاهی ماه‌ها باید در انتظار پاسخ به تقاضاهایی که در فرمت اداری به این وزارتخانه ارسال شده است، بمانند.

وی یادآور شد: متأسفانه در حوزه تعویض پروانه فعالیت نیز، صنف چاپ با چالش‌های بسیاری روبرو است؛ به طور مثال، یک فعال صنفی باید برای تعویض پروانه فعالیت، دو تا چهار ماه منتظر بماند و در نهایت به دلیل کندی روند اداری، ناچار به تقاضای صدور پروانه فعالیت جدید می‌شود. این در حالی است که طی کردن پروسه‌ی ویژه برای صدور مجوز فعالیت جدید، هزینه‌های هنگفتی را می‌طلبد.

 

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید