• ArabicEnglishGermanPersian
  • | ورود اعضا
  • | ثبت نام رایگان

 چاپ ، نبض صنعت

مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ ، 11 شهریور به همت اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در هتل اسپیناس پالاس تهران به پاس ارج نهادن از دست اندرکاران صنعت چاپ و بسته بندی برای چندمین سال متوالی با قرائت بیانیه وزیر محترم ارشاد و سخنرانی آقای اسماعیل زاده از اعضای محترم شورای سیاستگذاری برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری ماهنامه  صنایع چاپ و بسته بندی ،عضو شورای سیاستگذاری صنعت چاپ اذعان داشت : صنعت چاپ ، پیشه و کسب و کار ما نیست .دستاورد فعلی چاپ ، حاصل زحمات پیشکسوتانی است که با در میان گذاردن جان و مال و تخصص خود ، موجبات بالندگی صنعت چاپ را به نحوی فراهم کردند که این گردهمایی خود نتیجه زحمات بدون چشم داشت کسانی است که در این زمینه به درستی و به هنگام لازم جان فشانی کردند .

استراتژیک بودن صنعت چاپ یک انتخاب نیست بلکه واقعیتی غیر قابل انکار است

در ادامه این گردهمایی آقای خادمی به قرائت بیانه اتحادیه چاپخانه داران پرداخت و اشاره نمود : امروز سراسر زندگی مان را صنعت چاپ فرا گرفته است .دغدغه صنعت چاپ ، نبود استراتژیک در همه لایه های مدیران ، برنامه ریزان ، سازمان ها و فعالان صنفی و صنعتی است . استراتژیک بودن صنعت چاپ یک انتخاب نیست بلکه واقعتی غیر قابل انکار و حقیقتی حتمی و قطعی ست . نقض بی بدیل صنعت چاپ و بسته بندی در صادرات ، پیش برد اهداف بازاریابی و فروش ، برندینگ ، امنیت و حفاظت محصولات ، مهندسی قیمت تمام شده ، در فرهنگ ها و کشورهای مختلف به لحاظ استراتژیک اثبات شده است .

در ادامه این ضیافت از کارکنان و کارگران برگزیده روز ملی صنعت چاپ ، به پاس زحمات فراوان تقدیر شد که از میان برگزیدگان ، اپراتور برگزیده صنعت چاپ «جمیله فاتح» به عنوان بانوی برگزیده صنعت چاپ ، از استان تبریز تجلیل شد .

در این همایش به گزارش عملکرد اتحادیه چاپخانه داران تهران در طی سه سال فعالیت این صنف در غالب نماهنگ که با صحبت های پیشکسوتان و مدیران این صنف دکتر رضا منصوری ، علی طارمی راد ، اسکندر خمسه پور ، سعید علیان ، مجید رضا اسماعیل زاده ، داوود شایسته خصلت و احمد ابوالحسنی ریاست اتحادیه چاپخانه داران تهران  همراه بود به نمایش در آمد .

در ادامه این همایش خانم مونا ابوفراخ مدیر کل صنایع سلولوزی وزارت صمت به ایراد سخنرانی پرداخت و افزود : صنعت چاپ گردش و تراز مالی و تجاری آن در دنیا بیش از هشتصد میلیارد دلار است و این میزان با مجموعه گردشگری و خودرویی در دنیا برابری می کند . این صنعت ، صنعت پایه و پیشران و اثرگذار در حوزه ارزش افزوده ، صادرات و مثبت کردن تراز تجاری است و  می تواندکمک فراوانی نماید . آنچه این صنعت را پایدار می کند سرمایه منابع انسانی است که از افست به سمت دیجیتالی شدن و بازیافت های بهتر در حرکت است و هنر در این صنعت حرف اول را می زند .

در بخش دوم این همایش به تجلیل از سرمایه گذارن و کارآفرینان برجسته روز ملی صنعت چاپ پرداخته شدو به پاس سالها تلاش در عرصه صنعت چاپ ،از آنان  تقدیر به عمل آمد .

این همایش بزرگ که به عنوان دستاوردی مهم و سازنده برای معرفی این صنعت و ارتباط موثر و مفید ، بین فعالین صنف چاپ و مدیران اجرایی معرفی شده است می تواند فرصت مناسبی برای نشان دادن توانایی های صنعت چاپ و بسته بندی باشد تا این صنعت به عنوان صنعتی پویا و سازنده در کنار سایر صنایع به صورت هدفمند و پایدار در ایران و جهان نقش آفرینی نماید .

ماهنامه صنایع چاپ و بسته بندی 

 

 

 

 

 

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید